Jartiyer Modelleri

Hemen her bayanın vücut tipi birbirinden farklıdır. Bunun için iç giyim alışverişinizi de vücut tipinize uygun olarak yapmalısınız. Özellikle jartiyer seçiminde, fazla kilonuz varsa o kiloları gizleyecek tercihlerde bulunmalısınız. Sütyen ile beraber etkileyici bir görünüm kazandıran jartiyer, aynı zamanda oldukça estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Mini etekli, kelepçeli, ekstra fantezi ya da dantelli jartiyer takımı olmak üzere jartiyer takımları model farklılıkları göstermektedir. Modele karar verdikten sonra sizin beden yapınıza uygun olup olmadığı hakkında düşünmelisiniz.

Jartiyer Takımları

Beliniz geniş ise sizi sıkıştıracak, yağlarınızın taşmasına neden olacak jartiyerlerden kaçınmalısınız. Aksi halde oluşturmak istediğiniz görüntünün tam tersine yol açarsınız. Jartiyer takımını alırken balen kısmına dikkat etmenizde yarar var. Çünkü balenler, bel kıvrılmasında önemli rol oynamaktadır. Geniş omuzlu geniş bel yapısına sahip bir bayansanız, tercih edeceğiniz jartiyer de geniş olmalı.

Minyon bir fiziğe sahipseniz daha çok minik jartiyerleri giymelisiniz. Küçük jartiyerler hem daha çekici hem de daha şık görünmektedir. Ancak jartiyer alırken bayanların kiloları kadar kalça genişlikleri de önemli. Bu nedenle kalçanızın boyutlarını ve bacaklarınızın kalınlığını hesaba katarak jartiyer takımı almalısınız.

Jartiyer Takımı Giymenin İncelikleri

Jartiyer kullanımı daha çok geniş olan kıyafetlere uygundur. Stripeler ve klipsler, vücudunuza yapışan bir kıyafette kendini gösterecektir. Bununla beraber önce jartiyeri sonra külotu giymelisiniz. Aksi halde kullanım sırası sorun çıkartacaktır.

Jartiyer takımı ile ilgili önemli olan bir diğer başlık da giyilen dantel ya da silikon çoraplardır. Klipsleri çoraplarınıza tuttururken ince kısımlara tutturmaya özen gösterin. Daha sağlam hissetmenizi sağlayacaktır.

Jartiyer ve Çorap Kullanımı

Jartiyer, çorapları diz altında tutmaya yarayan lastik olarak bilinmektedir. Bununla beraber zamanla, bayanların çekiciliğine renk katan önemli bir iç çamaşır haline gelmiştir.

Jartiyer giyiminde kullanacağınız çorap oldukça önemlidir. Özellikle dantel çorap, çok daha alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Bununla beraber dantel çorabı, klipslere tutturmak biraz daha zordur. Dantelin ince olan kısımlarına klipsleri sabitlemek, daha sağlam durmasını sağlayacaktır. Silikon çorap kullanmak tutturmayı biraz daha kolaylaştırır. Ancak onun da kayma riski olabilir.

Jartiyerinizi, özellikle beyaz, ten rengi ve siyah almanızda yarar var. Çünkü bu renkler, kıyafet altında daha rahat gizlenebilen renklerdir. Şık ve çekici görünüm kazanmak içinse kırmızı jartiyer en çok tavsiye edilen renktir.