Gecelik Modelleri

Birbirinden farklı, rengârenk bir o kadar da şık geceliklerin; aynı zamanda konforlu ve sağlıklı olması da gerekmektedir. Doğru geceliği tercih ettiğinizde, kullanımı da o kadar rahat olacaktır. Rahat bir uyku çekmek için tercih edilen geceliklerle beraber, fantezi geceliklerin de bir o kadar kullanıldığı bilinmektedir.  Öncelikle huzurlu bir uyku amacıyla gecelik almak isterseniz, dikkat etmeniz gereken temel nokta pamuklu ve bol olmalarıdır. Vücudunuzu tahriş etmeyecek kumaşlar, geceliklerinizden daha uzun süre memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Fantezi geceliklerde ise hem rahat hem de şık görünmeye dikkat etmelisiniz. Zayıf bir bünyeniz varsa kısa ve yırtmaçsız gecelikleri tercih edebilirsiniz, basenli bir bayansanız yırtmaçlı, uzun fantezi gecelikler tam size göre. Fantezi geceliklerin modeli ile beraber rengi de oldukça önemli. Siyah, kırmızı, mor ve beyaz en çok tercih edilen fantezi gecelik renkleridir.

kirmizi-dantel-islemeli-sik-gecelik

Saten Gecelik

Çekici kadınların altın sırrı kabul edilen saten gecelikler, fantezi gecelik modellerinin en çok tercih edilen ürünüdür. Vücut hatlarını net bir şekilde ortaya koyan bu kumaşı, tercih etmek için vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Kısa boylu ve minyon bir bayansanız; kırmızı, askılı şortlu bir gecelik takımı tercih edebilirsiniz. Uzun boylu ya da iri yapılıysanız ince askılı boydan bir saten, sizi daha alımlı gösterecektir. Saten geceliklerin kırmızı, siyah ve mor rengi en sık tercih edilen renklerdir.

Saten Geceliklerin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Saten, kendini güzel hissetmek isteyen her bayanın tercih ettiği ilham verici bir kumaştır. Ilımlı ve sakin bir hisse sahip olmakla beraber çekicilik kattığı da bir gerçektir. Vücudunuzda fazla yağ ya da selülit yoksa saten gecelikleri tercih etmenizde hiçbir sakınca yok. Bununla beraber özellikle yaz aylarında saten gecelikler sık terleten kumaşlarından dolayı uzun süre giyilemezler. Aynı şekilde kışın kullanılmama nedeni ise asla sıcak tutmamalarıdır. Tüm bunlara rağmen saten gecelik, en şık gecelikler arasında yerini almış durumda.

Fantezi Gecelik

Fantezi gecelik denildiğinde akla; saten, babydoll, dantel ve transparan gecelikler gelmektedir. Çekici görünmek isteyen her bayan, muhakkak bu dört gecelik modeline de sahip olmalıdır. Özellikle dantel ve saten birlikteliği, pek çok kadını hem çekici hem de zarif gösterecektir. Bununla beraber transparan gecelik tercihlerinde de detayın vücudun her kısmında dağınık olarak bulunmasından ziyade tek bir noktada olmasına özen göstermelisiniz. Transparan gecelikler, doğru kullanıldığında çok çekici ve asil görünen geceliklerdir.

Vücut modeliniz ne olursa olsun gardırobunuzda, kırmızı saten ile siyah dantel gecelik olmalıdır.

Gecelik Takımları

Birkaç parça üründen oluşan gecelik takımları, bayanların evlilik öncesinden çeyiz için almaya başlayarak özenle giydiği ürünlerdir. İç giyimin en zarif parçalarını gecelik takımları oluşturur. Buna binaen bayanların, özellikle gecelik takımı alışverişinde kesim ve renkler konusunda dikkatli olmaları gerekmekte. Gecelik takımları; şortlu askılı, uzun kollu altlı, askılı elbise ve sabahlıklı olarak çeşitlendirilebilir. Özellikle sabahlık ve elbise tarzı olan gecelik takımları en sık kullanılandır. Eğer uzun bir yapınız varsa bu model tam size göre. Ancak kısa boylu ve minyonsanız daha çok babydoll tercih etmelisiniz.